WCA EURO 2018

1 Polubiony

Przed nami najważniejsze wydarzenie sezonu - już za 3 tygodnie WCA EURO 2018, czyli mistrzostwa Europy w speedcubingu.

 

Na mistrzostwa przyjedzie czołowa elita nie tylko Europy, lecz także świata. Oczywiście osoby spoza Europy nie mogą zdobyć tytułu, lecz na tak wielkie wydarzenie każdy chce przyjechać. Obecnie w 3x3 najlepszą zarejestrowaną osobą na podstawie oficjalnej średniej jest Patrick Ponce - jest to zawodnik z USA. Na drugim miejscu znajduje się holender - Mats Valk. Mats zachwyca swoją regularnością i częstymi średnimi poniżej 7 sekund. Z ostatniej wielkiej imprezy zapamiętaliśmy go w finale poprzez baby-powder, czyli puder dla dzieci, który stosował na spocone ręce. Jesteśmy ciekawi jaką nowość tym razem okaże speedcuberskiemu światu.

 

A jak prezentuje się Drużyna Strefy Kostek? Na mistrzostwa jadą: Piotr Tokarski, Wojciech Szatanowski oraz Jakub Kipa. Ostatni, Kuba, ma największe szanse na sukcesy, a mianowicie na obronę tytułu mistrza w układaniu stopami. Piotr Tokarski jest finalistą ostatnich mistrzostw w Pyraminxie i tutaj również na pewno będzie walczył o sukcesy, jak i w konkurencji 2x2. Kuba w układaniu stopami jest najlepszym europejskim zawodnikiem na podstawie średniej, a Piotrek zajmuje 9. miejsce w 2x2 oraz 11. w Pyraminxie, więc finał powinien być w zasięgu naszego zawodnika.

 

Sam Madryt, ponieważ tam odbędą się tegoroczne mistrzostwa, jest olbrzymim i pięknym miastem, a sama impreza odbędzie się w Glass Pavilion, czyli pomieszczeniu o metrażu ponad 8,000 m2. Jesteśmy ciekawi jak organizatorzy zadbają o nagłośnienie podczas samej imprezy oraz jak przywitają blisko 700 speedcuberów z osobami towarzyszącymi.

 

Trzymamy kciuki za zawodników naszej Drużyny oraz za wszystkich Polaków godnie reprezentujących nasz kraj podczas tak ważnej i ciekawej imprezy.

 

Powodzenia!

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz