Speed Days Kielce 2017 - relacja z zawodów

0 Polubiony

W dniach 14-15 października miała miejsce rywalizacja speedcubingowa podczas Speed Days Kielce 2017. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechało 80 zawodników z całej Polski, by konkurować ze sobą w 11 oficjalnych konkurencjach. Delegatami zawodów byli: Tomasz Żołnowski oraz Wojciech Szatanowski - zawodnik drużyny strefy kostek. Oczywiście na zawodach nie zabrakło gości zza granicy; mieliśmy okazję gościć zawodników z Ukrainy, Norwegii czy nawet Wielkiej Brytanii. Tyle słowem wstępu, przejdźmy zatem do wyników.


W głównej konkurencji - 3x3, zwyciężył Michał Rzewuski z rewelacyjną średnią 7.69, którą wyrównał swoją życiówkę. Tutaj mogliśmy pokazać jak wysoki poziom prezentuje Polska swoimi wynikami, ponieważ na drugim miejscu uplasował się Breandan Vallance ze średnią 8.84; wynik ten jest ponad sekundę gorszy od wyniku Michała. Z kolei 3. miejsce ze średnią 9.03 zajął Jakub Kipa - kolejny zawodnik drużyny strefy kostek.

W konkurencji 2x2 zwyciężył Łukasz Burliga z bardzo dobrym wynikiem 2.49. Co ciekawe z dokładnie takim samym wynikiem, ale w konkurencji Pyraminx, zwyciężył kolejny zawodnik naszej drużyny - Rafał Waryszak.W konkurencji 4x4 również zwyciężył Michał Rzewuski ze świetnym wynikiem 32.87 oraz pojedynczym ułożeniem 29.03. Michał zwyciężył również w konkurencji skewb z wynikiem 2.75, lecz wyniki z pierwszych dwóch rund były bardzo ciekawe. W sobotę Łukasz Burliga wyrównał rekord świata w średniej tej kostki, gdzie uzyskał wynik 2.55. Każdy był pod wrażeniem nowego rekordu, lecz Jonatan Kłosko nie pozwolił na długo Łukaszowi dzielić się rekordem. W niedzielę, w drugiej rundzie konkurencji ustanowił nowy rekord świata, tym razem wynikiem 2.51! Był to prawdziwy festiwal rekordów skewba, było dużo emocji, a zawodnicy ukazali nam wyśmienite widowisko.

Również emocjonującą konkurencją był Megaminx. W finale Jan Zych, należący do drużyny strefy kostek, walczył z Ernestem Seroczyńskim o wygraną. Ostatecznie naszemu zawodnikowi udało się wygrać, a zwycięstwo zwieńczył nowym rekordem Polski w pojedynczym ułożeniu wynikiem 42.93.

Jan Zych

W układaniu kostki Rubika jedną ręką wygrał kolejny nasz zawodnik - Igor Kowalczyk, z wynikiem 12.81.

Oczywiście nasi zawodnicy są wszechstronni i plasują się na podium konkurencji nietypowych, ciężkich do ułożenia, a mowa tutaj o kostce Square-1. Wygrał Michał Krasowski ze średnią 11.68, lecz pozostałe miejsca na podium oblegała nasza drużyna - kolejno Jan Zych (14.75) oraz Grzegorz Szumigaj (14.86).

Grzegorz Szumigaj

Do konkurencji nietypowych należy również Clock, w którym zwyciężył Przemysław Rogalski ze średnią 8.19.

Na koniec zostały nam konkurencje blindowe, czyli konkurencje w których układamy bez patrzenia. W pojedynczym układaniu kostki bez patrzenia wygrał Kamil Przybylski ułożeniem 28.76. Podejmował on również próbę pobicia obecnego rekordu świata w układaniu kilku, a raczej kilkudziesięciu w jego przypadku, kostek bez patrzenia. Niestety, zakończył on swoją próbę z wynikiem 36/46, lecz mimo wszystko ten wynik zapewnił mu wygraną w tej konkurencji.

Na zawodach panowała bardzo miła atmosfera, a emocje nie opadały przez 2 dni. Przede wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników wszystkim obecnym, a zwłaszcza zwycięzcom. Mamy nadzieję, że sponsoring zawodów przez naszą firmę umilił Wam czas spędzony na sali zawodów oraz przyczynił się do pozytywnego zapamiętania całej imprezy. Do zobaczenie na następnych zawodach.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz