Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszty zawodów międzynarodowych
Cześć,
ciekawi mnie jak to jest z wyjazdem naszych najlepszych zawodników na Mistrzostwa Europy czy Wordlsy.
Czy taki wyjazd pokrywają sponsorzy czy idzie z własnych kieszieni zawodników? W końcu, by się tam dostać trzeba być naprawdę niesamowitym układaczem.
Odpowiedz
No dobra, będę tym razem nieco przewrotny i zacznę od końca
Cytat:W końcu, by się tam dostać trzeba być naprawdę niesamowitym układaczem.

Otóż......nie, nie trzeba, przynajmniej do tej pory nie trzeba było mieć kosmicznych wyników żeby móc układać na Euro czy Worldsach, tak naprawdę granicą są pieniądze, co pięknie pokazało ostatnie euro, ludzie nie zapisywali się do konkurencji poza swoimi najlepszymi. 
Cytat:Czy taki wyjazd pokrywają sponsorzy czy idzie z własnych kieszieni zawodników? 
Tutaj mamy podział na zawodników sponsorowanych i tych którzy sponsorów nie mają.
Tym sponsorowanym w zależności od tego kto ich sponsoruje płacone lub zwracane (szczerze mówiąc nie wiem, bo sponsora nie posiadam Tongue ) mają koszty wpisowego, noclegu czy nawet dojazdu. To najczęściej dotyczy zawodników z topki, którzy są sponsorowani przez firmy kostkowe czy sklepy o zasięgu międzynarodowym.
No i po drugiej stronie mamy zawodników, którzy zdołają odłożyć sobie na wyjazd na duże zawody, którzy albo jadą dla frajdy i turystyki, albo liczą na to, że zajmą miejsca na podium i nagrody zwrócą im wyjazd (chyba, że to euro 2018, wtedy ten scenariusz jest tylko ułudą). No i w sumie jeszcze tutaj warto wspomnieć o jakichś crowdfundingach na które decydowali się niektórzy np. przed Worldsami w Brazylii.
W sumie tyle Smile
Odpowiedz
Kurcze, dla mnie to smutne.. 
Mistrzostwa Świata to Mistrzostwa Świata powinni startować najlepsi z najlepszych, a nie tylko Ci, którzy mają pieniądze na wyjazd do Australii czy Madrytu.. 
Ale w sumie jak to zrobić?;  Huh

Dzięki za objaśnienie sytuacji  Smile
Odpowiedz
(09-02-2018, 01:37 PM)FloydAlan napisał(a): Mistrzostwa Świata to Mistrzostwa Świata powinni startować najlepsi z najlepszych, a nie tylko Ci, którzy mają pieniądze na wyjazd do Australii czy Madrytu.. 

Ze względu na uwarunkowania, które opisał Rogal te dwa zbiory - najlepsi oraz ci których stać - mają sporą część wspólną.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości